Softwarová podpora

Zde jsou k dispozici programy (aplikace) pro katalog a ceník. Všechny jsou zdarma. Protože nejnovější verze neznamená vždy nejlepší, můžete si stáhnout i starší verzi.

Programy pro čtení souborů PDF:

 • Adobe Acrobat Reader DC (2015) CZ
  Verze DC umožňuje lepší editaci než předchozí verze, ale proti verzi XI je méně přehledná a uživatele může rušit pravé podokno. Možnosti aktualizací není možné nastavit už při instalaci. Verzi DC není možné nainstalovat ve Windows XP.
 • Adobe Reader XI CZ
  Verze XI má nejlepší nastavení aktualizací při instalaci. Proti verzi DC neobtěžuje uživatele pravým podoknem.
 • Adobe Reader 9 CZ
  Verze 9 je jednoduchá, stabilní a má ve výchozím rozložení vyhledávací políčko v horní liště. Proti verzi XI má ale omezené možnosti pro tisk, omezenou funkčnost i horší výchozí nastavení panelu nástrojů. Tuto verzi použijte v případě, že máte problémy s tím, že se vám program ve vyšší verzi sám od sebe ukončuje nebo pracuje pomalu.

Program pro čtení i úpravu souborů XLS:

OpenOffice Calc 4.1.6 CZ

OpenOffice je sada kancelářských programů (podobně jako Microsoft Office). Nechcete-li instalovat celou sadu, vyberte k instalaci pouze součást, která se jmenuje OpenOffice Calc (jedná se o tabulkový procesor). Dále se vám může hodit součást OpenOffice Writer (textový editor).

Prohlížeče souborů XLS (neslouží pro editaci):

 • Microsoft Excel Viewer 2007 CZ
  Verze 2007 má omezenější funkčnost než 2003 (kupodivu), ale zase umí číst i soubory formátu XLSX. Pro náš ceník je však dostatečná verze 2003.
 • Microsoft Excel Viewer 2003 CZ
  Verze 2003 má širší funkčnost než 2007, ale neumí číst soubory formátu XLSX (což pro náš ceník nevadí).